JAG ÄR MED OCH TÄVLAR! VAR MED DU OCKSÅ! :) //MAADDDE
-
TestingCheatsEnabledTrue
MED OCH TÄVLAR! :D
SANT!
Folkärna rk.
i torsdags och fredags så var jag och tävlade i folkära i avesta :)
det gick bra tyckte jag! :)
på torsdagen tävlade jag Ld & Lc och i Ld:en så fick jag en rosa och svart rosett :) och i Lc:en så kom jag orecis utanför placering, mina riktigt snäva svängar kommer nog snart ;)
på fredagen tävlade jag Lc, och det gick bra! eller ja på första hindret så stannade han till och sen hoppade han och då tappade jag stigbyglarna och hann inte få tag på dom så jag hoppade resten av omhoppningen utan stigbyglar och han som hoppar så högt över hindren ;o det var inte det lättaste men jag gjorde allt för att sitta kvar och det gjorde jag! :)
men jag är iag supernöjd!
kommer bilder på denna blogg sen. men kolla min blogg, för där är dom redan ute :) http://natalieebystrom.blogg.se/
bloggar mer sen, för jag ska förmodligen rida idag :)
P&K
har inga bilder på Benjamin på denna dator, så det blir en på mig och älskling! ♥
Tillbaks!
vi har haft en liten bloggpaus..;s
men nu ska vi försöka köra igång igen som vanligt!
jag bjuder på en bild på min älskling! ♥
Startlistorna :)
jag är inte med på fredagen, det är därför inte jag är med här i början...
Klass 1B Hoppning LC. Bedömning A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 4B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 5B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 7B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 8B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 8C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 8D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
P & K
Klass 1B Hoppning LC. Bedömning A0+A0 två faser (A:1c)
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | VANESSA JANDRÉN, Ringnäs RF | 49. | LUCKY |
2. | SELMA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 36. | HILIN JACK THE LAD |
3. | KLARA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 91. | TÖRNBLOMMESLÄNDAN |
4. | VENDELA ALVARSSON, Edsbyns RK | 58. | MIRAKEL III |
5. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
2. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
3. | AGNES RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 77. | PIRATEN |
4. | LINA-MARIA WALLINDER, Gävle RS | 97. | YATZY |
5. | ELLEN PERSSON, Ringnäs RF | 69. | MUNSBORO MILESTONE |
6. | SOFIE BARBA, Delsbo Kör & RS | 17. | EBONY |
7. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
8. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
9. | ISABELL ANDERSSON, Ringnäs RF | 12. | CHIQUITA |
10. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
11. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HANNAH ÅKERBLOM, Söderhamns HSK | 20. | ESMERALDA |
2. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 64. | MUNSBORO BYRON |
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | JULIA BERGMAN, Söderhamnsortens RF | 21. | EVITA |
1. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 29. | FÜRST SAMUEL |
2. | LOVISA RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 80. | SALTN PEPPER |
3. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
4. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
5. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
6. | PERNILLA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 63. | MR SNOWFLAKE |
7. | FRIDA MITTJAS, Edsbyns RK | 83. | SINGER |
8. | HANNA GLANTZ, Delsbo Kör & RS | 32. | GREY MAY |
9. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
10. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
11. | ELIN ROOTH, Delsbo Kör & RS | 90. | SWEET TILLY |
12. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
13. | AGNES ERIKSSON, Ringnäs RF | 74. | NICCO SUPRISE |
14. | ELINA RUTANEN, Gävle FRK | 93. | WALLE |
15. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
16. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
17. | SARA BERGSTRÖM, Delsbo Kör & RS | 79. | REBELL |
18. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 44. | KING |
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA ERIKSSON, Ringnäs RF | 26. | FOOTLOSE |
2. | ANNIKA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 92. | UNEXPECTED |
3. | TOVE ENGVALL, Ringnäs RF | 31. | GLUGGSTUGAS BEL AIR |
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
2. | KLARA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 91. | TÖRNBLOMMESLÄNDAN |
3. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
4. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
5. | SELMA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 36. | HILIN JACK THE LAD |
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
2. | SELMA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 66. | MUNSBORO COUGAR |
3. | SOFIE BARBA, Delsbo Kör & RS | 17. | EBONY |
4. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
5. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | JENNIE ÅKERBLOM, Söderhamns HSK | 27. | FREDRIKSBERGS HASSAN |
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 29. | FÜRST SAMUEL |
2. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
3. | FRIDA MITTJAS, Edsbyns RK | 83. | SINGER |
4. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
5. | HANNA GLANTZ, Delsbo Kör & RS | 32. | GREY MAY |
6. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
7. | ELIN ROOTH, Delsbo Kör & RS | 90. | SWEET TILLY |
8. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 44. | KING |
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
02. | MOA KARELIUS, Hudiksvalls Rid o PK | 68. | MUNSBORO MC CARTHY |
01. | STINA JONSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 38. | INDRA |
1. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
2. | HANNA STOLPE, Gävle PK | 85. | SPUTNIK |
3. | STEPHANIE JANDRÉN, Ringnäs RF | 14. | CYGANEK |
4. | EMELIE BOHLIN, Hudiksvalls Rid o PK | 16. | EASTER MOON |
5. | SIGRID WIKLUND, Rengsjöhästen | 8. | CANTER |
6. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
7. | ELSA NORGREN, Hudiksvalls Rid o PK | 13. | COWGIRL |
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
2. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
3. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
4. | EMMA PIERROU, Söderhamnsortens RF | 33. | GRY |
5. | EMILIA AALTONEN, Ringnäs RF | 82. | SHAMS REVENGE |
6. | EMELIE BORGQVIST, Gävle PK | 47. | LIGHT MY FIRE |
7. | LINN LANTZ, Söderhamnsortens RF | 78. | RAMBO |
8. | HANNA ANDERSSON, Ringnäs RF | 72. | MUNSBORO TONIC |
9. | ANNA FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 53. | MERANIA |
10. | JULIA PETTERSSON, Tunalids RK | 89. | SVANSJÖNS PERRY MASON |
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | VANNI CIMRELL ENGLUND, Edsbro RF | 41. | JUL |
2. | SAGA LINDBERG, Gävle RS | 87. | SUNNY GIRL |
3. | LINA EKSTEDT, Tunalids RK | 62. | MOVIE STAR |
4. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
5. | ALVA HELLGREN-JUPITHER, Gävle RS | 75. | OBBIA DE GRANGE |
6. | IDA ANDERSSON, Söderhamnsortens RF | 24. | FINA S.R. |
Klass 4B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HANNA STOLPE, Gävle PK | 85. | SPUTNIK |
2. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
3. | MELANIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 39. | ISABELLA |
4. | VANESSA JANDRÉN, Ringnäs RF | 49. | LUCKY |
5. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
6. | ELSA NORGREN, Hudiksvalls Rid o PK | 13. | COWGIRL |
7. | EMELIE BOHLIN, Hudiksvalls Rid o PK | 16. | EASTER MOON |
8. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
9. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
10. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
11. | ALVA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 86. | SUMMER STAR |
12. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | EMILIA AALTONEN, Ringnäs RF | 82. | SHAMS REVENGE |
2. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
3. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
4. | MARIA OSCARSSON, Älvkarleby RK | 43. | KEITH RONNIE |
5. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
6. | ANNA FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 53. | MERANIA |
7. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
8. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
9. | LINA-MARIA WALLINDER, Gävle RS | 97. | YATZY |
10. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
11. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
12. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 64. | MUNSBORO BYRON |
13. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
14. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
15. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
16. | ELLEN PERSSON, Ringnäs RF | 69. | MUNSBORO MILESTONE |
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HANNA ANDERSSON, Ringnäs RF | 72. | MUNSBORO TONIC |
2. | SUSANNA WERMAEUS, Gävle RS | 47. | LIGHT MY FIRE |
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
2. | HANNAH JANSEN, Nytorps HSK | 55. | MIDORI |
3. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
4. | AGNES ERIKSSON, Ringnäs RF | 74. | NICCO SUPRISE |
5. | ELINA RUTANEN, Gävle FRK | 93. | WALLE |
6. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
7. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
8. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 10. | CEDERGÅRDENS IRISH SOCKS |
9. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
10. | VANNI CIMRELL ENGLUND, Edsbro RF | 41. | JUL |
11. | ALVA HELLGREN-JUPITHER, Gävle RS | 75. | OBBIA DE GRANGE |
12. | IDA ANDERSSON, Söderhamnsortens RF | 24. | FINA S.R. |
13. | KRISTINA NYBERG FLECK, Söderhamnsortens RF | 9. | CASPER |
14. | LINA DURHAN, Ringnäs RF | 6. | BIMBO |
15. | VIKTORIA LINDBERG, Gävle RS | 88. | SUNSHINE |
16. | LINA EKSTEDT, Tunalids RK | 62. | MOVIE STAR |
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA ERIKSSON, Ringnäs RF | 26. | FOOTLOSE |
2. | HANNAH JANSEN, Nytorps HSK | 55. | MIDORI |
3. | TOVE ENGVALL, Ringnäs RF | 31. | GLUGGSTUGAS BEL AIR |
Klass 5B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
2. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
3. | VENDELA ALVARSSON, Edsbyns RK | 58. | MIRAKEL III |
4. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
5. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
Klass 5C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
2. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
3. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
4. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
5. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
6. | AGNES RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 77. | PIRATEN |
7. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
8. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
9. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
Klass 5D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | KRISTINA NYBERG FLECK, Söderhamnsortens RF | 9. | CASPER |
2. | LOVISA RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 80. | SALTN PEPPER |
3. | LINA DURHAN, Ringnäs RF | 6. | BIMBO |
4. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
5. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
6. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
7. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 10. | CEDERGÅRDENS IRISH SOCKS |
8. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
9. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
02. | MOA KARELIUS, Hudiksvalls Rid o PK | 68. | MUNSBORO MC CARTHY |
01. | STINA JONSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 38. | INDRA |
1. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
2. | STEPHANIE JANDRÉN, Ringnäs RF | 14. | CYGANEK |
3. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | SUSANNA FRISK DUBSKY, Bollnäs RS | 42. | KANEBYS ELVIRA |
1. | ANNA MOOD, Hudiksvalls Rid o PK | 52. | MELODY |
2. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
3. | LINN LANTZ, Söderhamnsortens RF | 78. | RAMBO |
4. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
5. | JENNY ANDERSSON, Gävle FRK | 76. | ORONGO |
6. | EMMA PIERROU, Söderhamnsortens RF | 33. | GRY |
7. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
8. | ELLEN LARSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 19. | EMBLA |
Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | CLARA NORDELL, Jättendals RK | 15. | DOG |
1. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 4. | BASUN |
2. | MATILDA BÄREMO, Bollnäs RS | 65. | MUNSBORO CHESTER |
3. | LIV ANDERSSON, Bollnäs RS | 3. | BABETTE |
4. | PERNILLA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 63. | MR SNOWFLAKE |
5. | SAGA LINDBERG, Gävle RS | 87. | SUNNY GIRL |
Klass 7B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
2. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
3. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
4. | ALVA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 86. | SUMMER STAR |
5. | MELANIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 7. | CABOY |
6. | VANESSA JANDRÉN, Ringnäs RF | 49. | LUCKY |
Klass 7C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | SUSANNA FRISK DUBSKY, Bollnäs RS | 42. | KANEBYS ELVIRA |
1. | LINA-MARIA WALLINDER, Gävle RS | 97. | YATZY |
2. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
3. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
4. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
5. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
6. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
7. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
8. | ELLEN PERSSON, Ringnäs RF | 69. | MUNSBORO MILESTONE |
9. | ANNA MOOD, Hudiksvalls Rid o PK | 52. | MELODY |
10. | ISABELL ANDERSSON, Ringnäs RF | 12. | CHIQUITA |
11. | ELLEN LARSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 19. | EMBLA |
12. | JENNY ANDERSSON, Gävle FRK | 76. | ORONGO |
13. | INA HILDEBRAND, Älvkarleby RK | 30. | GARTH BROOKS |
14. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
15. | ANNA FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 53. | MERANIA |
16. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 64. | MUNSBORO BYRON |
17. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
18. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
19. | HANNA ANDERSSON, Ringnäs RF | 72. | MUNSBORO TONIC |
20. | AGNES RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 77. | PIRATEN |
21. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
03. | CLARA NORDELL, Jättendals RK | 15. | DOG |
02. | KAROLIN LIDBERG, Gävle FRK | 40. | JOEYS GREY |
01. | HANNA EDLING, Kilafors RK | 48. | LIGHTNING |
1. | IDA ANDERSSON, Söderhamnsortens RF | 24. | FINA S.R. |
2. | LIV ANDERSSON, Bollnäs RS | 3. | BABETTE |
3. | VIKTORIA LINDBERG, Gävle RS | 88. | SUNSHINE |
4. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
5. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
6. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
7. | PERNILLA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 63. | MR SNOWFLAKE |
8. | LOVISA RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 80. | SALTN PEPPER |
9. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
10. | ELINA RUTANEN, Gävle FRK | 93. | WALLE |
11. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 4. | BASUN |
12. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
13. | ELIN FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 23. | FILUR |
14. | SANDRA MICKELSSON, Kilafors RK | 22. | FELARCO |
15. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
16. | KRISTINA NYBERG FLECK, Söderhamnsortens RF | 9. | CASPER |
17. | SAGA LINDBERG, Gävle RS | 87. | SUNNY GIRL |
18. | MATILDA BÄREMO, Bollnäs RS | 65. | MUNSBORO CHESTER |
19. | AGNES ERIKSSON, Ringnäs RF | 74. | NICCO SUPRISE |
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA ERIKSSON, Ringnäs RF | 26. | FOOTLOSE |
Klass 8B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
2. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
3. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
4. | VENDELA ALVARSSON, Edsbyns RK | 58. | MIRAKEL III |
Klass 8C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
2. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
3. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
4. | INA HILDEBRAND, Älvkarleby RK | 30. | GARTH BROOKS |
5. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
6. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
7. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
8. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
Klass 8D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
02. | KAROLIN LIDBERG, Gävle FRK | 40. | JOEYS GREY |
01. | HANNA EDLING, Kilafors RK | 48. | LIGHTNING |
1. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
2. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 10. | CEDERGÅRDENS IRISH SOCKS |
3. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
4. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
5. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
6. | STINA JONSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 59. | MOFLOS VICTORIA |
7. | BIANCA BRUNI, Älvkarleby RK | 1. | APOLLO |
8. | SANDRA MICKELSSON, Kilafors RK | 22. | FELARCO |
P & K
Startlistorna :)
jag är inte med på fredagen, det är därför inte jag är med här i början...
Klass 1B Hoppning LC. Bedömning A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 4B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 5B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 7B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 8B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 8C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 8D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
P & K
Klass 1B Hoppning LC. Bedömning A0+A0 två faser (A:1c)
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | VANESSA JANDRÉN, Ringnäs RF | 49. | LUCKY |
2. | SELMA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 36. | HILIN JACK THE LAD |
3. | KLARA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 91. | TÖRNBLOMMESLÄNDAN |
4. | VENDELA ALVARSSON, Edsbyns RK | 58. | MIRAKEL III |
5. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
2. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
3. | AGNES RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 77. | PIRATEN |
4. | LINA-MARIA WALLINDER, Gävle RS | 97. | YATZY |
5. | ELLEN PERSSON, Ringnäs RF | 69. | MUNSBORO MILESTONE |
6. | SOFIE BARBA, Delsbo Kör & RS | 17. | EBONY |
7. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
8. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
9. | ISABELL ANDERSSON, Ringnäs RF | 12. | CHIQUITA |
10. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
11. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HANNAH ÅKERBLOM, Söderhamns HSK | 20. | ESMERALDA |
2. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 64. | MUNSBORO BYRON |
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | JULIA BERGMAN, Söderhamnsortens RF | 21. | EVITA |
1. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 29. | FÜRST SAMUEL |
2. | LOVISA RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 80. | SALTN PEPPER |
3. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
4. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
5. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
6. | PERNILLA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 63. | MR SNOWFLAKE |
7. | FRIDA MITTJAS, Edsbyns RK | 83. | SINGER |
8. | HANNA GLANTZ, Delsbo Kör & RS | 32. | GREY MAY |
9. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
10. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
11. | ELIN ROOTH, Delsbo Kör & RS | 90. | SWEET TILLY |
12. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
13. | AGNES ERIKSSON, Ringnäs RF | 74. | NICCO SUPRISE |
14. | ELINA RUTANEN, Gävle FRK | 93. | WALLE |
15. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
16. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
17. | SARA BERGSTRÖM, Delsbo Kör & RS | 79. | REBELL |
18. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 44. | KING |
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA ERIKSSON, Ringnäs RF | 26. | FOOTLOSE |
2. | ANNIKA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 92. | UNEXPECTED |
3. | TOVE ENGVALL, Ringnäs RF | 31. | GLUGGSTUGAS BEL AIR |
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
2. | KLARA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 91. | TÖRNBLOMMESLÄNDAN |
3. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
4. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
5. | SELMA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 36. | HILIN JACK THE LAD |
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
2. | SELMA HAMMARSTRÖM, Ringnäs RF | 66. | MUNSBORO COUGAR |
3. | SOFIE BARBA, Delsbo Kör & RS | 17. | EBONY |
4. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
5. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | JENNIE ÅKERBLOM, Söderhamns HSK | 27. | FREDRIKSBERGS HASSAN |
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 29. | FÜRST SAMUEL |
2. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
3. | FRIDA MITTJAS, Edsbyns RK | 83. | SINGER |
4. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
5. | HANNA GLANTZ, Delsbo Kör & RS | 32. | GREY MAY |
6. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
7. | ELIN ROOTH, Delsbo Kör & RS | 90. | SWEET TILLY |
8. | MIRIAM PEDERSEN, Aros RS | 44. | KING |
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
02. | MOA KARELIUS, Hudiksvalls Rid o PK | 68. | MUNSBORO MC CARTHY |
01. | STINA JONSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 38. | INDRA |
1. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
2. | HANNA STOLPE, Gävle PK | 85. | SPUTNIK |
3. | STEPHANIE JANDRÉN, Ringnäs RF | 14. | CYGANEK |
4. | EMELIE BOHLIN, Hudiksvalls Rid o PK | 16. | EASTER MOON |
5. | SIGRID WIKLUND, Rengsjöhästen | 8. | CANTER |
6. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
7. | ELSA NORGREN, Hudiksvalls Rid o PK | 13. | COWGIRL |
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
2. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
3. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
4. | EMMA PIERROU, Söderhamnsortens RF | 33. | GRY |
5. | EMILIA AALTONEN, Ringnäs RF | 82. | SHAMS REVENGE |
6. | EMELIE BORGQVIST, Gävle PK | 47. | LIGHT MY FIRE |
7. | LINN LANTZ, Söderhamnsortens RF | 78. | RAMBO |
8. | HANNA ANDERSSON, Ringnäs RF | 72. | MUNSBORO TONIC |
9. | ANNA FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 53. | MERANIA |
10. | JULIA PETTERSSON, Tunalids RK | 89. | SVANSJÖNS PERRY MASON |
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | VANNI CIMRELL ENGLUND, Edsbro RF | 41. | JUL |
2. | SAGA LINDBERG, Gävle RS | 87. | SUNNY GIRL |
3. | LINA EKSTEDT, Tunalids RK | 62. | MOVIE STAR |
4. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
5. | ALVA HELLGREN-JUPITHER, Gävle RS | 75. | OBBIA DE GRANGE |
6. | IDA ANDERSSON, Söderhamnsortens RF | 24. | FINA S.R. |
Klass 4B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HANNA STOLPE, Gävle PK | 85. | SPUTNIK |
2. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
3. | MELANIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 39. | ISABELLA |
4. | VANESSA JANDRÉN, Ringnäs RF | 49. | LUCKY |
5. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
6. | ELSA NORGREN, Hudiksvalls Rid o PK | 13. | COWGIRL |
7. | EMELIE BOHLIN, Hudiksvalls Rid o PK | 16. | EASTER MOON |
8. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
9. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
10. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
11. | ALVA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 86. | SUMMER STAR |
12. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | EMILIA AALTONEN, Ringnäs RF | 82. | SHAMS REVENGE |
2. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
3. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
4. | MARIA OSCARSSON, Älvkarleby RK | 43. | KEITH RONNIE |
5. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
6. | ANNA FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 53. | MERANIA |
7. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
8. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
9. | LINA-MARIA WALLINDER, Gävle RS | 97. | YATZY |
10. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
11. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
12. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 64. | MUNSBORO BYRON |
13. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
14. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
15. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
16. | ELLEN PERSSON, Ringnäs RF | 69. | MUNSBORO MILESTONE |
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HANNA ANDERSSON, Ringnäs RF | 72. | MUNSBORO TONIC |
2. | SUSANNA WERMAEUS, Gävle RS | 47. | LIGHT MY FIRE |
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
2. | HANNAH JANSEN, Nytorps HSK | 55. | MIDORI |
3. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
4. | AGNES ERIKSSON, Ringnäs RF | 74. | NICCO SUPRISE |
5. | ELINA RUTANEN, Gävle FRK | 93. | WALLE |
6. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
7. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
8. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 10. | CEDERGÅRDENS IRISH SOCKS |
9. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
10. | VANNI CIMRELL ENGLUND, Edsbro RF | 41. | JUL |
11. | ALVA HELLGREN-JUPITHER, Gävle RS | 75. | OBBIA DE GRANGE |
12. | IDA ANDERSSON, Söderhamnsortens RF | 24. | FINA S.R. |
13. | KRISTINA NYBERG FLECK, Söderhamnsortens RF | 9. | CASPER |
14. | LINA DURHAN, Ringnäs RF | 6. | BIMBO |
15. | VIKTORIA LINDBERG, Gävle RS | 88. | SUNSHINE |
16. | LINA EKSTEDT, Tunalids RK | 62. | MOVIE STAR |
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA ERIKSSON, Ringnäs RF | 26. | FOOTLOSE |
2. | HANNAH JANSEN, Nytorps HSK | 55. | MIDORI |
3. | TOVE ENGVALL, Ringnäs RF | 31. | GLUGGSTUGAS BEL AIR |
Klass 5B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | ALMA LÖVGREN, Ringnäs RF | 94. | VILBON |
2. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
3. | VENDELA ALVARSSON, Edsbyns RK | 58. | MIRAKEL III |
4. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
5. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
Klass 5C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
2. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
3. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
4. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
5. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
6. | AGNES RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 77. | PIRATEN |
7. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
8. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
9. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
Klass 5D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | KRISTINA NYBERG FLECK, Söderhamnsortens RF | 9. | CASPER |
2. | LOVISA RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 80. | SALTN PEPPER |
3. | LINA DURHAN, Ringnäs RF | 6. | BIMBO |
4. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
5. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
6. | ANNA SUNDVALL, Säfva RK | 71. | MUNSBORO SAPPHIRE |
7. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 10. | CEDERGÅRDENS IRISH SOCKS |
8. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
9. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
02. | MOA KARELIUS, Hudiksvalls Rid o PK | 68. | MUNSBORO MC CARTHY |
01. | STINA JONSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 38. | INDRA |
1. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
2. | STEPHANIE JANDRÉN, Ringnäs RF | 14. | CYGANEK |
3. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | SUSANNA FRISK DUBSKY, Bollnäs RS | 42. | KANEBYS ELVIRA |
1. | ANNA MOOD, Hudiksvalls Rid o PK | 52. | MELODY |
2. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
3. | LINN LANTZ, Söderhamnsortens RF | 78. | RAMBO |
4. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
5. | JENNY ANDERSSON, Gävle FRK | 76. | ORONGO |
6. | EMMA PIERROU, Söderhamnsortens RF | 33. | GRY |
7. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
8. | ELLEN LARSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 19. | EMBLA |
Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | CLARA NORDELL, Jättendals RK | 15. | DOG |
1. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 4. | BASUN |
2. | MATILDA BÄREMO, Bollnäs RS | 65. | MUNSBORO CHESTER |
3. | LIV ANDERSSON, Bollnäs RS | 3. | BABETTE |
4. | PERNILLA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 63. | MR SNOWFLAKE |
5. | SAGA LINDBERG, Gävle RS | 87. | SUNNY GIRL |
Klass 7B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | HILDA DENKERT, Hudiksvalls Rid o PK | 96. | WOODFIELD GIRLIE |
2. | ELVIRA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 45. | LAGMANSHAGAS BOOMERANG |
3. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
4. | ALVA TRANÉ, Hudiksvalls Rid o PK | 86. | SUMMER STAR |
5. | MELANIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 7. | CABOY |
6. | VANESSA JANDRÉN, Ringnäs RF | 49. | LUCKY |
Klass 7C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
01. | SUSANNA FRISK DUBSKY, Bollnäs RS | 42. | KANEBYS ELVIRA |
1. | LINA-MARIA WALLINDER, Gävle RS | 97. | YATZY |
2. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
3. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
4. | TINA KARLSSON OLDENHEIM, Gävle PK | 60. | MORAN´S ELVIS |
5. | NATALIE BYSTRÖM, Ljusdals RK | 5. | BENJAMIN |
6. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
7. | NATHALIE BODELL HAGSTRÖM, HarboOrtens RS | 61. | MORAVIKENS MARCELLO |
8. | ELLEN PERSSON, Ringnäs RF | 69. | MUNSBORO MILESTONE |
9. | ANNA MOOD, Hudiksvalls Rid o PK | 52. | MELODY |
10. | ISABELL ANDERSSON, Ringnäs RF | 12. | CHIQUITA |
11. | ELLEN LARSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 19. | EMBLA |
12. | JENNY ANDERSSON, Gävle FRK | 76. | ORONGO |
13. | INA HILDEBRAND, Älvkarleby RK | 30. | GARTH BROOKS |
14. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
15. | ANNA FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 53. | MERANIA |
16. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 64. | MUNSBORO BYRON |
17. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
18. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
19. | HANNA ANDERSSON, Ringnäs RF | 72. | MUNSBORO TONIC |
20. | AGNES RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 77. | PIRATEN |
21. | MIA ERICSSON, Gävle PK | 11. | CHAGILL |
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
03. | CLARA NORDELL, Jättendals RK | 15. | DOG |
02. | KAROLIN LIDBERG, Gävle FRK | 40. | JOEYS GREY |
01. | HANNA EDLING, Kilafors RK | 48. | LIGHTNING |
1. | IDA ANDERSSON, Söderhamnsortens RF | 24. | FINA S.R. |
2. | LIV ANDERSSON, Bollnäs RS | 3. | BABETTE |
3. | VIKTORIA LINDBERG, Gävle RS | 88. | SUNSHINE |
4. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
5. | FRIDA RÖNN, Söderhamnsortens RF | 54. | MERZEDEZ |
6. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
7. | PERNILLA HÄGGLUND, Hudiksvalls Rid o PK | 63. | MR SNOWFLAKE |
8. | LOVISA RUNDBERG, Söderhamnsortens RF | 80. | SALTN PEPPER |
9. | ELLEN LUNNEBORG, Härnösands RK | 25. | FLYING WITHOUT WINGS |
10. | ELINA RUTANEN, Gävle FRK | 93. | WALLE |
11. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 4. | BASUN |
12. | EVELINA BOHLIN, Älvkarleby RK | 57. | MIKE´S QUICKSTEP |
13. | ELIN FAGERSTRÖM, Hudiksvalls Rid o PK | 23. | FILUR |
14. | SANDRA MICKELSSON, Kilafors RK | 22. | FELARCO |
15. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
16. | KRISTINA NYBERG FLECK, Söderhamnsortens RF | 9. | CASPER |
17. | SAGA LINDBERG, Gävle RS | 87. | SUNNY GIRL |
18. | MATILDA BÄREMO, Bollnäs RS | 65. | MUNSBORO CHESTER |
19. | AGNES ERIKSSON, Ringnäs RF | 74. | NICCO SUPRISE |
Klass 7D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | AMANDA ERIKSSON, Ringnäs RF | 26. | FOOTLOSE |
Klass 8B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | EMMA WEDIN SKÖLD, Ringnäs RF | 51. | MAX |
2. | MELINA WIKMAN, Ringnäs RF | 2. | ARGENTO |
3. | KARIN WEDIN, Ringnäs RF | 51. | MAX |
4. | VENDELA ALVARSSON, Edsbyns RK | 58. | MIRAKEL III |
Klass 8C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
1. | JACQUELINE LARSSON, Gävle RS | 81. | SAM |
2. | JENNY ESPEGREN, Sundsvalls RK | 84. | SPARKLE |
3. | JOHANNA WACHSMANN, Gävle RS | 95. | WISKERS |
4. | INA HILDEBRAND, Älvkarleby RK | 30. | GARTH BROOKS |
5. | SOFIA DAHLIN, Stäket Ryttarnas HSF | 28. | FRÄSIGE FRIPPE |
6. | TRULSA ANSGARIUSSON, Gävle PK | 35. | HEMBYS OIDIPUS |
7. | ELVIRA BERGKVIST, Näsets RS | 73. | NANDI |
8. | SIGRID VALLSTRÖM, Ringnäs RF | 34. | HEMBYS BARRABAS |
Klass 8D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Nr. | Ryttare | E.nr | Häst |
---|---|---|---|
02. | KAROLIN LIDBERG, Gävle FRK | 40. | JOEYS GREY |
01. | HANNA EDLING, Kilafors RK | 48. | LIGHTNING |
1. | VILMA JOHANSSON, Gävle RS | 70. | MUNSBORO ROSIE |
2. | JOHANNA KOLM, Tierps RK | 10. | CEDERGÅRDENS IRISH SOCKS |
3. | AMANDA TAGG OLSKIMS, Ringnäs RF | 18. | ELEKTORS GLEN MIST |
4. | LINA VALLQVIST, Katrinedals RF | 37. | HOBSON |
5. | SOFIA MÅNSDOTTER KJERSTENSS, Gävle PK | 67. | MUNSBORO ISOBELLA |
6. | STINA JONSSON, Hudiksvalls Rid o PK | 59. | MOFLOS VICTORIA |
7. | BIANCA BRUNI, Älvkarleby RK | 1. | APOLLO |
8. | SANDRA MICKELSSON, Kilafors RK | 22. | FELARCO |
P & K
KUNG INLÄGG!
tänkte göra en hiss&diss lite senare! ;)
nu ska jag iallafall dra på ljusdal till annie! :D¨
syns sen! ♥
P&K
LITE SMÅ FAKTA OM PRILLE OM NI VILLE VETA!
hej :) tänkte berätta lite om prille ;)
Prille är en maxad D-ponny, innan han kom till oss stog han på en ridskola i sjöbo :)
prille älskar innerst inne att hoppa, men ibland inte :/ han har sina dagar...:)
men han älskar att rida ute och schena och bocka! han älskar terrängen!
när han var lite yngre tävlade han medelsvår A som högst trorja! :)
prille är den jag älskar mest i hela världen, han är bäst, mitt barn ♥
jag kan göra vad som helst på honom! ♥
älskarhan♥
P & K
♥
Benjamin, Caboy, Bella <3
här kommer det lite fakta om mina ponnysar.
min älskling, ♥
Stora Twetas Caboy, är hans riktiga namn, men han kallas för Caboy.
det är en B-ponny på 129,5cm i mankhöjd.
han har gått upp till LA, och han hoppar allt!
det är verkligen en ponny som älskar att hoppa & mysa med mig, ofc!
det är verkligen en ponny som älskar att hoppa & mysa med mig, ofc!
det är en ponny som ställer upp för alla!
han är en shimmel på 14 år.
han är en shimmel på 14 år.
vi har snart haft han i 3 år :)
han älskar oxå att bara galoppera allt vad som går i skogen, och bara mysa!
sedan älskar han att hoppa terränghinder & sockerbitar är ju oxå gott!
om ni vill veta mer om han, så är det bara att fråga!!
min älskling, ♥
Isabella, är hennes riktiga namn, men hon kallas för Bella.
Det är en B-ponny på 119,5cm i mankhöjd.
Hon har gått SM i terrängen och kommit tvåa, två gånger tror jag, men i hoppningen vet jag inte riktigt, LA tror ja.
hon hoppar allt, och ställer alltid upp för sin ryttare.
det är en ponny som älskar att hoppa terrängen och banhoppning, och såklart bocka av sin ryttare på en täckt!
det är en Isabellafärgad lite buse som är 20år.
vi har snart haft henne i 5 år, tror jag? :)
om ni vill veta mer så är det bara att fråga!
min älskling, ♥
Benjamin är hanns riktiga namn, och något smeknamn har han inte..
Det är en maxad c-ponny på 139,5 i mankhöjd. (tror jag det var).
Han har gått upp till LA i hoppning.
Han hoppar allt och är en supernäll ponny!
Det är en ponny som älskar att hoppa!
Det är en fux på 9 år.
vi har haft han i 2 veckor & 1 dag :)
om ni undrar någonting mer så är det bara att fråga!
min älskling, ♥
Caboy, <3
♥
LITE BILDER SEN I VINTRAS!
här kommer lite bilder på prille sen i vintras, har inte hunnit knäppt några photos på han än på ett tag, vet inte riktigt vart den är :p
och därför som jag har delta och pesoabett är därför som han är stark, och det funkar inte med så mycket annat! bara så ni vet.
så här fick ni ett litet urplock :)
P & K
VÄLKOMMEN!!
DENNA BLOGG KOMMER BARA ATT HANDLA OM HÄSTAR!!!!, BARA!!!
P & K
P & K